Linkowisko

Jeśli komuś zdarza się oglądać nasze raporty, zapewne orientuje się że jesteśmy raczej, na początku przygody z Flamesami. Tomek i ja gramy tak naprawdę od półtora roku i z racji braku doświadczonych graczy w okolicy jesteśmy samoukami. Coś już umiemy, ale czasem wychodzą takie kwiatki że aż wstyd. Mimo tego staramy się przekazywać to, co wiemy nowym graczom w Głogowie.

Uczyliśmy się zasad z podręcznika, z nieocenionego forum Wargamera, blogów itp. Dwa razy udało mi się wziąć udział w turniejach i tam spotkałem ludzi, którzy w 15 minut przekazali mi więcej doświadczeń niż godziny czytania ... Tak więc jeśli macie okazję korzystajcie z pomocy innych graczy - mam wrażenie, że większość z nich z wielką chęcią dzieli się swoimi doświadczeniami ...

Czasem jednak takie osobiste kontakty są utrudnione - wtedy warto poszukać miejsc w sieci, które są również nieocenionym źródłem wiedzy. Pozwolę sobie podzielić niżej ciekawymi stronami, które uważam za przydatne. Jeśli macie jakieś propozycje będę wdzięczny za informację - uzupełnię listę z prawdziwą przyjemnością. Ale do rzeczy:


STRONA GŁÓWNA PRODUCENTA

Strona producenta gry (Battlefront) - można tu znaleźć bardzo wiele ciekawych informacji ale prawdę mówiąc czasem nie jest to łatwe. Warto jednak próbować bo znajdziesz tu najnowsze aktualizacje zasad (tzw. Lessons From The Front - LFTF), aktualnie obowiązujące briefingi w PDF, artykuły dotyczące taktyki, informacje o wszystkich modelach w tym również porady jak je złożyć, co czasem wbrew pozorom może być przydatne i wiele innych stron.
FORUM NA STRONIE PRODUCENTA

Strona oficjalnego forum - jak na każdym forum jest tu mnóstwo ciekawych informacji ale i niemało jałowych dyskusji.

Warto zwrócić uwagę na serię Question Of The Week - QOTW - co tydzień zadawane jest pytanie dotyczące zasad z ankietą na odpowiedzi - warto samemu przemyśleć własną odpowiedź i zagłosować. Po tygodniu można sprawdzić czy Wasza odpowiedź była prawidłowa. Formuła ta wymusza samodzielną analizę pytania a nie tylko czytanie co inni napisali.
FORUM WARGAMER.PL

Forum polskich graczy Flames of War i nie tylko. Ale chyba tutaj koncentruje się polski światek tej gry. Tu znajdziesz ludzi, którzy o Flamesie wiedzą w Polsce (ale chyba nie tylko, o czym świadczą wyniki polskiej reprezentacji na ETC) najwięcej.

Tutaj można też znaleźć wiele ofert kupna/sprzedaży modeli - czasem można skorzystać.
PRZEWODNIK POLSKIEGO GRACZA
FLAMES OF WAR

Zbiór zasad do Flames of War w języku polskim - praktycznie cały podręcznik. Dla nie znających języka angielskiego graczy pozycja obowiązkowa.  
STRONA RANKINGOWA TOURNYKEEPER

Strona z rankingiem polskich graczy - są tu zgromadzone wyniki wszystkich turniejów uznawanych w punktacji polskiej ligi, o ile organizatorzy udostępnili to również rozpiski graczy.

Tutaj znajdziecie również zapowiedzi turniejowe. 
FORCES - APLIKACJA PRODUCENTA GRY DO TWORZENIA ROZPISEK

Przygotowana przez firmę Battlefront aplikacja do tworzenia rozpisek - dostępna jest już ogromna większość książek. Niestety tylko nieliczne rozpiski są darmowe - ale z drugiej ceny ceny dla osoby grającej regularnie we Flames'y nie powinny stanowić większego problemu.

Przygotowane rozpiski zawierają nie tylko listę jednostek ale również zasady specjalne, dane drużyn oraz listę modeli do wystawienia.
FOW LISTS BLOGSPOT - DARMOWA APLIKACJA DO TWORZENIA ROZPISEK

Darmowa aplikacja do tworzenia rozpisek - zawiera więcej źródeł niż Foorces, ale warto jednak sprawdzić czy dana rozpiska jest wciąż legalna, ponieważ część pochodzi ze starych książek. Aplikacja jest mniej wygodna, a rozpiski nie zawierają zasad specjalnych, ale jeśli danego briefingu nie ma w Forces lub nie chcemy w nie inwestować to jest to bardzo przydatna strona.
EASY ARMY - STARA APLIKACJA DO TWORZENIA ROZPISEK

Pierwowzór aplikacji Forces. Nie jest już aktualizowana, nie można również wykupować briefingów. Ale jest tu kilka briefingów niedostępnych w Forces - w tym PDF polskiej 1 Dywizji Pancernej - w dodatku za darmo i wygodnie. 
YOU TUBE - TRACY GEORGE

Filmy na You Tube prezentowane przez Tracy George'a. W tym seria szczegółowo objaśniających zasady Flamesa filmów - playlista Flames of War Tutorials
SEXY SIXIES


Strona polskich graczy Flames of War prowadzona po angielsku. Warto poczytać bo jest tu wiele ciekawych artykułów, a blog aktualizowany jest dość często.
SILESIAN HAMBURGERS


Kolejna strona polskich graczy, tym razem ze Śląska i prowadzony w języku polskim. Dużo ciekawych artykułów o modelarstwie we Flames of War, relacje z turniejów, raporty bitewne. Również regularnie aktualizowany.
LETTERS FROM THE OSTFRONT


Strona z ciekawymi artykułami na temat Flamesa. Ilość artykułów jest może dość skromna ale są naprawdę dobre.
BROTHERS AT WAR


Strona dwóch braci grających w bitewniaki, w tym Flames of War. Szczególnie warte obejrzenia są artykuły o modelarskiej części hobby. Modele chłopaków są naprawdę klasa. 
THE CALGARY R.E.G.I.M.E.N.T.


Strona kanadyjskiej grupy graczy Flames of War - warto zajrzeć dla ciekawych artykułów o zasadach gry, dość regularnie się pojawiających na stronie.
WWPD


Strona o grach bitewnych, w tym o Flames of War. Jest tu sporo raportów bitewnych, tutoriali, opisów produktów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz