niedziela, 9 kwietnia 2017

2017-04-08 Siedemnaście funtów szóstek (Seventeen pounds of Sixies)I kolejne starcie w Głogowie - tym razem Szczury Pustyni atakują pozycje Panzerkampfgruppe. Co ciekawe piechota atakuje pozycje czołgów.

Misja Breakthrough, 2000 punktów.

Dokładne rozpiski są następujące:
niemiecka
- brytyjska

And one more battle in our local club in Głogów - this time Desert Rats attack Panzerkampfgruppe. What's interesting infrantry is attacking the armoured force here.

Detailed armylists:
German 
- British

Raport w formie filmu / Report as a movie file:

Raport do poczytania / Report for reading:

6 komentarzy:

 1. Przepiękny, szczegółowy raport. Sam raczej stronię od II wś, ale miło mi było oglądać zdjęcia i figurki, oraz poczytać o losach bitwy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny raport! Widać że się napracowałeś z jego wykonaniem :) Byłoby super zobaczyć więcej zbliżeń na zdjęciach. Śledzę bloga regularnie i czekam na dalsze wpisy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za oba miłe komentarze. Postaram się w przyszłości robić więcej zdjęć zbliżeń - faktycznie trochę tego brakuje. Problem w tym, że w ferworze walk czasem zapominam o porządniejszym zdjęciu, a czasem zdarza się że i modele nie są pomalowane w ogóle albo dość dobrze ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdaje się nowa edycja FoW za pasem i jest już (chyba) w sklepach. Zastanawiam się nad wbiciem się w jakiś system WWII i moje rozważania obijają się wokół FoW, Bolt Action i Blitzkrieg Commandera. Powiedz mi jak oceniasz obecny poziom zasad, dostępności alternatywnych miniatur w FoW i "przyjemność z grania"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć

   Najpierw drobne sprostowanie - nowa (czwarta) edycja FoW już od miesiąca jest dostępna i już kilka ostatnich raportów uwzględnia nowe zasady.

   Obecne zasady są prostsze, czytelniejsze, a gra szybsza i wymagająca więcej mobilności - przez co jest ciekawsza. Pomimo uproszczenia zasad na poziomie "taktycznym" czy może raczej logicznym gra na niczym nie straciła. Autorzy nie ustrzegli się błędów - jednak wiele zapisów jest niejednoznacznych, ale sądzę że to się dotrze. O zasadach możesz poczytać w zakładce Podstawowe zasady gry na tej stronie - staram się zrobić coś w rodzaju prezentacji głównych zasad z wyjaśnieniami. Raczej dla początkujących niż weteranów ale każdemu może się przydać ...

   Co do modeli - kilkanaście modeli głównie niemieckich, rosyjskich i brytyjskich oferuje Zvezda - są tanie i przyzwoitej jakości, jest jeszcze Plastic Soldier Company - w tym modele piechoty i większość podstawowych pojazdów - zwłaszcza pojazdy są świetnej jakości. No i Battlefront oczywiście, którego nowe plastikowe modele są również dużo lepsze niż starsze

   No i chyba najważniejsze pytanie - "przyjemność z grania" - myślę, że ten blog jest najlepszą odpowiedzią - tak to jest naprawdę fantastyczna zabawa zwłaszcza gdy znajdziesz partnerów do gry, którzy nie tracą tego najważniejszego celu całej zabawy. Ja osobiście mam szczęście grać z takimi właśnie osobami i może dlatego mam z tego tyle przyjemności ;-)

   Usuń
  2. Dzięki za obszerną odpowiedź :))

   Usuń